Kobararvuti juhend (eesti keeles)


1. Ligipääs

EENeti kobararvutisse ligipääsu saamiseks on järgmised võimalused:

1.1 Registreerumine ETAISi portaalis.

ETAIS ehk Eesti Teadusarvutuste Infrastruktuur on Eesti Teaduse Infrastruktuuride Teekaarti objekt, mis koondab kokku Eesti teadlastele loodud arvutus- ja salvestusressursid.

ETAISi portaali saab kasutaja siseneda oma koduasutuse kasutajatunnust ja parooli kasutades. Et see toimiks peab sinu koduasutus olema liitunud TAATi teenusega ning sinu koduasutuse nimi peab olema TAATi identiteedipakkujate nimekirjas.

ETAISi portaalis saavad kasutajad luua endale konto, millega saab logida SSH kliendi ja oma SSH võtme abil ETAISi ressurssidega seotud juhtmasinatesse.

Konto omamine ei anna veel ligipääsu kogu ETAISi ressurssidele. Ressursid on jaotatud gruppidele (Gridis kasutatakse terminit Virtuaalne Organisatsioon ehk VO) ja automaatselt lisatakse kasutaja vaid ETAIS gruppi, mille kaudu on kättesaadav kuni 5% ressurssidest. Teiste gruppidega saab liituda samuti ETAIS portaalis.

ETAISi portaalis konto loomise juhend:

  • Ava ETAISi portaal
  • Logi sisse TAATi kaudu oma koduasutuse kontoga.
  • Vali endale ETAISi kasutajatunnus.
  • Lae üles oma SSH võtme avalik pool.
  • Nõustu ETASI grupi kasutuspoliitikaga.

Kui ETAISi konto loomine lõppes edukalt võid SSH kliendi ja ETAISi kasutajatunnusega (hpc_xxx) logida juhtarvutisse juur.grid.eenet.ee.

2. Tööde saatmine

EENeti kobararvutis on kasutusel töödehalduse süsteem SLURM.

SLURMi dokumentatsioon ja kasutusjuhendid

 

Viimati muudetud: 30. jaan. 2017